O nás

Chovateľská stanica BELIEVE ME bola zaregistrovaná v roku 2010. Základ chovateľskej stanice položila sučka JESSY HONEY DLHÁ LÚKA, čokoládovej farby. Výberu rasy psa sme venovali dlhú dobu. Zvažovali sme všetky pre a proti, až sme dospeli k záveru, že ten najvhodnejší pes bude práve labrador retriever. Náš dom s veľkou záhradou ponúka našej fenke všetko čo potrebuje pre pohyb i oddych.

S výcvikom mladej sučky sme začali s nadšením a fotoobjektívom zachytávali všetky jej pokroky a úspechy. Naša "čokoládka" nás neraz vytiahla von, do prírody a neskôr sme si už bez prechádzok a turistiky nevedeli svoj život predstaviť. U nás, na Liptove, je krásna príroda a v jej spoločnosti si ju naplno vychutnávame. Honey je veľmi priateľská, kontaktná a má vyrovnanú povahu. Po absolvovaní výstav, skúšok a vyšetrení sme obdržali potvrdenie o chovnosti. Bude nasledovať rozhodovanie o vhodnom psíkovi na krytie a hodiny strávené nad počítačom.

Cieľom našej chovateľskej stanice je odchovávať v prvom rade zdravé psy, ktoré budú povahovo a exteriérom zodpovedať štandardu labrador retrievera.