Ako sme začali s BARFOM

Naša Honey bola krmená granulami EUKANUBA do veku 14 mesiacov. Hľadal som niečo lacnejšie a prešli sme na krmivo BEWI DOG. Čo sa ukázalo ako chyba.

Honey skoro nikdy nezožrala celú dávku krmiva, nechávala, bola chudá a srsť mala nekvalitnú, suchú. Pretrpela si infekciu kože na bruchu, proste hrôza. Vrátili sme sa k eukanube a trvalo istú dobu pokiaľ sa dostala do kondície. Kŕmili sme lamb ricom. Napriek zlepšeniu srsti a kondície to nebolo stále ono.

Prvýkrát som sa stretol s BARFOM na jednom fóre a hneď ma tento článok zaujal. Článok odkazoval na stránky chovateľskej stanice MANWE rhodezian ridgeback-a

Kataríny Novosádová. www.manwe.eu .Knihu som si hneď kúpil a celú za jeden deň prečítal.

Prešli sme na BARF, prvý týždeň sme museli tlmiť jej apetít, miska vždy vylízaná a kondícia sa zlepšovala zo dňa na deň.

Kvalita srsti aj kože je o 100% lepšia ako pri granuliach akejkoľvek značky.

Po asi mesiaci skúmania, čo je pre našu Honey najlepšie sme sa ustálili na 3%/denná dávka. Honey zožerie všetko vrátane pečení, akýchkoľvek vnútorností, miluje zeleninu ovocie, šaláty, cviklu, proste radosť pozrieť na to, ako vždy čaká pri príprave žrádielka.

Do BARF stravy pridávam PANGAMIN, CD VET BARF Sensitive, CD VET MicroMineral, lososový olej BRIT.

Mäso skrmuje absolútne surové, žiadne varené, okrem diviny.

Náklady na mesiac sú o 50% lacnejšie ako pri LAMB RICE a presne viem, čo Honey dostane do seba a vidím, či je to skutočne všetko, čo potrebuje.

Odporúčam všetkým chovateľom a skutočne, o čom sa písalo v knihe to presne sedí, je vidieť, že p.Novosádová to má odskušané a potvrdené z vlastných skúseností, vrelá vďaka za super knihu.